تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری چیست؟

فهرست مطالب

معرفی تبلیغات بنری

شاید برای شما سوال پیش بیاید که تبلیغات بنری چیست؟ و یا از کجا آمده . در ادامه با ما همراه باشید تا جواب سوالتان را بگیرید.

تبلیغات بنری، یکی از رایج‌ترین و جذاب‌ترین روش‌های تبلیغات آنلاین برای افزایش آگاهی از برند و معرفی محصولات و خدمات است.

اولین بار در سال ۱۹۹۴ بود که کاربران هرچند اندک، تصویری را در فضای اینترنت نوپای آن زمان مشاهده کردند که با کلیک روی آن به صفحه دیگری منتقل می شدند و همین تصویر، اولین تبلیغ بنری تاریخ بود.

بدون آن‌که به اسم شرکتی اشاره کند یا تبلیغ محصولی باشد، همان بنر پر از ایراد، ۴۴٪ نرخ کلیک داشت!

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری (Banner Advertising) یکی از روش‌های محبوب و موثر تبلیغات آنلاین است که بسیاری از کسب‌وکارها برای جلب توجه مخاطبان و افزایش ترافیک به وب‌سایت‌هایشان از آن استفاده می‌کنند.

به هر وبسایتی پرطرفداری که می‌روید این تبلیغات را در بالا، پایین، وسط و کناره‌های سایت خواهید دید.

این بنرها که در اغلب زمان متحرک هستند (با فایل GIF ساخته می‌شود)، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کنند و ممکن است کاربران را تشویق به کلیک بر روی آنها کنند.

تبلیغات بنری و ویدیویی و انواع آن را می توان به این نحو توضیح داد که به نمایش و اجرا گذاشتن تبلیغات، در سایتهای پر بازده و پر بازدید، که در کنار بازدید چشمگیر، که با دیدن آن بنر از تبلیغات ، علاوه بر ایجاد انگیزه برای مشاهده آن، با کلیک کردن بر روی آن، باعث افزایش ترافیک وب سایت میشود.

 

تبلیغات بنری چیست؟

ویژگی‌های تبلیغات بنری چیست؟

از ویژگی‌های تبلیغات بنری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرافیک چشم‌نواز: بنرها با استفاده از تصاویر، لوگوها و انیمیشن‌های جذاب طراحی می‌شوند تا توجه کاربران را جلب کنند.
  • تنوع اندازه: بنرهای تبلیغاتی در اندازه‌ها و فرمت‌های مختلفی طراحی می‌شوند که می‌توانند در مکان‌های مختلف صفحات وب قرار گیرند.
  • قابلیت کلیک: این بنرها معمولاً قابل کلیک هستند و کاربران با کلیک بر روی آن‌ها به صفحات مورد نظر تبلیغ‌کننده هدایت می‌شود
  • فرمت‌های متنوع: تبلیغات بنری می‌توانند به صورت تصاویر ثابت (مثل JPEG و PNG) یا متحرک (مثل GIF و HTML5) باشند.
  • هدف‌گیری دقیق: با استفاده از داده‌های کاربری، می‌توان بنرها را به صورت هدفمند به کاربران خاصی نمایش داد.

متن بنرهای تبلیغاتی

تبلیغ شما باید هدف خود را در چند کلمه بیان کند. عکس زیر به وضوح به بینندگان می‌گوید که چه کاری انجام می‌دهد. این تبلیغ به مخاطبان این امکان را می‌دهد که دقیقاً بدانند که با چه طرف هستند.

بهترین راه برای اینکه بدانید چه نوع بنرهای تبلیغاتی برای کسب و کار شما بهتر هستند، طراحی و تست آنهاست.

با طرح‌ها، CTA‌ها، مکان‌ها و هدف‌های مختلف بازی کرده تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

جذابیت در بنرهای تبلیغاتی

تبلیغات بنری ترکیبی کامل از تصاویر و متن هستند. آنها با تصاویر بصری توجه را جلب کرده و از متن به درستی برای انتقال پیام استفاده می‌کنند.

آگهی بنری زیر از وبسایت The Home Depot است، به ظاهر جذاب این تبلیغ نگاه کنید که چگونه با فونت‌های زیبا و رنگ شاد نظر مخاطب

را جلب می‌کند.

تبلیغ شما باید تمیز و حرفه‌ای به نظر برسد، بنابراین مطمئن شوید که فقط از تصاویر با کیفیت، واضح و دارای اندازه مناسب برای تبلیغ خود استفاده می‌کنید.

همچنین، از تصویری استفاده کنید که رنگ متن شما را پنهان نکند و متضاد با آن باشد. جذابیت یک بنر در میزان کلیک و توجه مخاطب حرف اول را می‌زند.

برندینگ در تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری باید برند شما را در فضای کمی نشان دهند، بنابراین لازم است زمانی را صرف برنامه ریزی و طراحی آنها کنید تا نمای بصری عالی از برند را نشان دهد.

برای این منظور می‌توانید از لوگو ارزش‌های دیگر برند خود استفاده کنید.

برای مثال، به آگهی برند بایر (Bayer) در عکس زیر توجه کنید. حتی اگر بایر را نشناسید، می‌توانید از آگهی آن به راحتی متوجه ماهیت برند شوید.

با استفاده از سرنخ‌هایی از تبلیغ، می‌توانید نتیجه بگیرید که این شرکت با علم و سلامت ارتباط دارد و متن آن بینندگان را ترغیب می‌کند تا نحوه کارکرد آنها را بیاموزند.

 

انواع تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری را میتوان به چند دسته مهم و کارآمد، تقسیم کرد، و در ادامه به توضیح درباره هرکدام از آنها پرداخته میشود که عبارت است از:

1. تبلیغات بنری ثابت

2. تبلیغات بنری به شکل بنرهای پویا و یا به عبارتی دیگر تبلیغات بنری متحرک

3. تبلیغات بنری تعاملی

4. تبلیغات بنری(بنرهای تبلیغاتی) بزرگ شونده

5. تبلیغات بنری به فرم و شکل POP-UP

 

تبلیغات بنری ثابت

بنرهای ثابت در تبلیغات بنری، شامل عکسهای ساده و بدون حرکت میشوند که فقط دارای یک لینک به سایت تبلیغ دهنده هستند.

تبلیغات بنری به صورت پویا یا متحرک

بنرهای پویا (متحرک)، در تبلیغات بنری،از جمله تبلیغاتی هستند که با فرمت GIF و یا فایلهای فلش، که دارای حرکت میباشند، تعامل زیادی دارند، به عبارتی دیگر، تبلیغات بنری پویا (متحرک)، از فناوری انیمیشن در طراحی و ساخت آنها استفاده شده است.

تبلیغات بنری تعاملی

بنرهای تعاملی نیز از انواع تبلیغات بنری نیز محسوب میشوند که، به تازگی مشهور شده اند، و در این نوع بنرها، امکانی برای کاربران فراهم شده که ارتباط دو طرفه با تبلیغ کننده برقرار کنند، به عبارتی دیگر،این نوع از تبلیغات بنری، با کاربر، تعامل دارند.

به عنوان مثال: با حرکت موس بر روی این نوع از تبلیغات بنری ، تغییراتی در تبلیغ ایجاد می گردد.

تبلیغات بنری بزرگ شونده

این نوع از تبلیغات بنری، پس از اینکه موس بر روی آنها قرار می گیرد، با کلیک بر روی آن ، بزرگ شده و روی صفحه قرار می گیرند.

این نوع از تبلیغات بنری می توانند: تبلیغات بنری ثابت، تبلیغات بنری متحرک و یا تبلیغات بنری تعاملی باشند.

تبلیغات بنری به صورت POP-UP

تبلیغات بنری pop-up ، به پنجره‌های خود باز شونده گفته می‌شود که جزئی از طراحی سایت هستند و معمولاً با یک عمل کاربر یا عمل از پیش تعیین شده‌ی دیگری برای کاربران باز می‌شوند.

مثلاً اگر تا به حال وارد سایتی شده‌اید که یک پنجره‌ی دیگر هم همراه آن، یا با کلیک در یک مکانی از صفحه باز شد، به آن پنجره اضافی pop-up گفته می‌شود، که به آن تبلیغات بنری از نوع pop-up گفته می شود.

جمع‌بندی

تبلیغات بنری چیست؟ یکی از سوالات پرتکرار مخاطبان از مدیاسل، پلتفرم تبلیغاتی ایران

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انجام تبلیغات در فضای اینترنت است. درعین‌حال این روش از پربازدیدی‌ترین انواع روش‌های بازاریابی دیجیتال است.

برای انجام تبلیغات بنری لازم است بنری جذاب طراحی کنید که نشانه برند شما باشد و بتواند مخاطبان سایت میزبان را به سایت شما جذب کند. این بنرها باید بتوانند توجه هر مخاطبی را جلب کنند.

در اینجا برخی راهنمایی‌ها را برای طراحی تبلیغات بنری ذکر کردیم؛ اما باید به نکات بسیار دیگری توجه کنید تا یک تبلیغات بنری پربازده داشته باشید.

اگر یک طراح حرفه‌ای نیستید و یا مشغله کاری زیادی دارید یک طراح خوش‌ذوق و خلاق برای طراحی تبلیغات پربازده و کیلیک‌پذیر انتخاب کنید.

امیدواریم با موارد فوق تبلیغات بنری مؤثری را طراحی کنید.